#0 EDUtest – Czym, jak, dlaczego, dla kogo, komu, po co – Pan Belfer recenzuje

0 EDUtest

“Lubię kiedy praca sprawia mi przyjemność i pozwala kreatywnie podejść do lekcji”

Czy chciałbyś wykonywać swoją pracę szybciej, efektowniej no i oczywiście efektywniej?

#1 FAKT  Szkoła dla ucznia powinna być atrakcyjna.

#2 FAKT  Uczeń powinien mieć styczność z nowoczesną technologią, która będzie mu pomagała w nauce

#3 FAKT  Nauczyciel nie powinien bać się nowoczesnych rozwiązań, które mogą mu pomóc w jego codziennej pracy

#4 FAKT  Nauczyciel często nie ma możliwości sprawdzenia rozwiązania przed zakupem sprzętu lub oprogramowania


Takie są fakty i nie ma co z nimi dyskutować. Lista pewnie może być znacznie dłuższa, ale po co?

dzielę się z Tobą tym co warto wprowadzić do Twojej szkoły
dzielę się z Tobą tym co warto wprowadzić do Twojej szkoły

Faktem jest też to, że lubię technologię. Lubię wykorzystywać jej potencjał w ułatwianiu pracy sobie i nauki uczniom. Drażnią mnie przepalane szkolne, niewielkie budżety na zakup niedostosowanego do potrzeb nauczyciela drogiego sprzętu, którego potencjał wykorzystywany jest może w 20%. Drażni mnie też oszczędzanie na sprzęcie i kupowanie urządzeń tanich, byleby były. Później okazuje się, że jakość ich działania zamiast pomagać w lekcji, wprowadza dodatkowe zamieszanie, a zniechęcony nauczyciel odkłada te “wypasione zabawki” w kąt.

“Technologia w szkole powinna być “szyta na miarę”, tak aby w toku lekcji mogła być “przezroczysta”. Bo technologia sama w sobie nie ma być atrakcją dla ucznia. Powinna spowodować, że zdobywanie wiedzy będzie atrakcyjniejsze, bardziej interaktywne, szybsze i efektywniejsze.”

Bardzo często (niestety) w Polskiej szkole nie mamy możliwości nawet sprawdzić tego, czy nasz pomysł na zastosowanie nowinek pomoże nam w zwiększeniu efektywności pracy. W sieci znajdziemy mnóstwo recenzji sprzętu i oprogramowania, ale prawie nigdy nikt nie zwraca uwagi na zrecenzowanie ich pod względem przydatności w pracy nauczyciela, czy ucznia w szkole.

testy robię
testy robię

Dlatego chciałbym z Wami podzielić się moimi opiniami i sposobami na wykorzystanie sprzętu i aplikacji dzięki którym pracuje mi się lepiej i dzięki którym moi uczniowie osiągają lepsze wyniki w nauce.

Będzie o tabletach, VRach, mikrofonach, prezentacjach, fotografiach, filmach, rzutnikach, tablicach multimedialnych, tablicach aktywnych i wielu, wielu innych sprawach, które na swej nauczycielskiej drodze miałem okazję sprawdzić i wyrobić sobie o nich zdanie.

Już dziś serdecznie zapraszam Cię do grupy na Facebooku w której również są nauczyciele zainteresowani różnorodnymi technologiami i ich zastosowaniem w edukacji

grupa EDUtesty na FB
grupa EDUtesty na FB

A jeśli masz sprzęt lub soft do przetestowania przez nauczyciela, który nie boi się nowoczesności to pisz śmiało na kontakt@panbelfer.pl. Chętnie sprawdzę i opiszę potencjał Twojego rozwiązania.


Pan Belfer