Czy podążasz w dobrym kierunku?

Ostatnio serfując po „internetach” wpadłem na coś interesującego, co skłoniło mnie do pewnych przemyśleń i wzięło mnie na wspominki. Za „starych dobrych czasów” szukanie swojej drogi do rozszerzania wiedzy i umiejętności wyglądało zupełnie inaczej. Nigdy nie zapomnę zapachu starej sali wykładowej, dobrze mi znany zapach papieru, starych książek i stęchłego drewna. Wykładów, które były tak ekscytujące, że tętno przyspieszało (te które przespałem-przecież nie pamiętam!;) Przeszukiwanie bibliotek, wyjazdy na wykłady czy szkolenia miały dużo uroku, ale też zajmowały mnóstwo czasu. Cieszy mnie ogromnie to, że idziemy do przodu! Dzisiejszy dostęp do wiedzy nie jest już tak trudny- mamy nasz kochany internet! Dzisiaj już ciężko sobie wyobrazić życie bez niego, możemy nawet uczyć się od ekspertów nie wychodząc z domu. Niesamowite możliwości! I to w kilka chwil!

Ale jak szukać?

Jak znaleźć skondensowaną wartościową wiedzę w zalewie informacji?

Jak wydobyć istotne wiadomości w gąszczu niezweryfikowanych faktów?

Jak porozmawiać z profesjonalistą i mieć możliwość otrzymania odpowiedzi na nurtujące nas pytania?

JA WIEM JAK! A raczej gdzie…

Można na przykład korzystać z takich inicjatyw, jakie oferują nam w tej chwili Wyższe Szkoły Bankowe – ten projekt z pewnością zaciekawi wielu uczniów i nauczycieli. Fascynuje mnie, że powstają takie przedsięwzięcia. Pasjonują mnie ludzie, którzy widzą przyszłość w dzieleniu się tym, co sami wypracowali. Wiedzą i doświadczeniami, zarówno teoretycznymi, jak i zawodowymi, które zdobywali przez całe swoje życie.

Właśnie jedną z takich inicjatyw, na którą ostatnio natrafiłem jest Kierunkowsk@z. Cykl bezpłatnych webinarów opracowanych przez ekspertów, wykładowców z WSB, którzy tak jak ja wspierają swoim doświadczeniem ludzi chcących się rozwijać. Wykłady prowadzą specjaliści jak Paulina Podolska, Joanna Wiśniewska, czy dr Piotr Majewski. Omawiają ważne kwestie w teraźniejszym sposobie nauczania, trudnego w dzisiejszych czasach, ponieważ zdalne lekcje wymagają innego podejścia do ucznia. Tegoroczna edycja projektu podzielona jest na dwa moduły: dla ucznia i dla nauczyciela. Tematy spotkań opisują realne problemy w dzisiejszej edukacji, jakie stoją dziś przed młodzieżą i ich wykładowcami. Sprawy ucznia borykającego się z pytaniami o przyszłość: „Czym kierować się przy wyborze studiów, czyli jaki kierunek będzie najlepszy”, czy „Twoje cele i marzenia vs. rzeczywistość – czyli jak ogarnąć motywację i wytrwać” –  wykład prowadzony przez psycholog Joanna Wiśniewska. Wykładowcy WSB poruszają tematy współczesnej edukacji, które mogą stać się motywacją oraz przedstawiają praktyczne sposoby na zwalczanie trudności w nauce i codziennej rzeczywistości. Moduł dla nauczycieli analizuje treści wykorzystywania nowoczesnych metod do nauki zdalnej, budowaniu współpracy z rodzicami i motywowania swoich podopiecznych. Porusza także ważne tematy z perspektywy pomocy uczniom np. “Gdy robi się pusto… – jak reagować i wspierać ucznia z objawami depresyjnymi“. W ramach prelekcji dla nauczycieli wykładowcy – praktycy WSB w oparciu o swoje doświadczenia pomagają nauczycielom w tworzeniu unikatowego warsztatu pracy z uczniami oraz trafnej diagnozy i rozwiązywania problemów w codziennej pracy.  A co najfajniejsze podczas każdego spotkania jest sesja pytań i odpowiedzi podczas, której prowadzący odpowiadają na pytania zadawane przez uczestników. Dobra okazja nie?

Rozwój osobisty. Doskonalenie umiejętności. Sposoby na motywacje.

Tematy coraz częściej poruszane. I słusznie! Przecież budowanie siebie samego to najlepsza inwestycja!

To co?

Czy czujesz że jesteś efektywny?

Czy jesteś zmotywowany?

Czy znasz już swoje możliwości?

Wiesz, w jakim kierunku podążać?

Jeśli nie….

Kierunkowsk@z może Ci w tym pomóc, tutaj możesz zapisać się na darmowy cykl spotkań.

Pamiętaj zawsze pnij się do góry! Masz ogromne możliwości! Ja w Ciebie wierzę. Ty też w siebie uwierz.