Pan Belfer 2.0 – plany na rok szkolny 2017/2018

Pan Belfer 2.0

Nie ukrywam, że miałem w te wakacjie zrobić więcej niż realnie udało się zrobić. No tak już mam, że działanie zgodnie planem to moja słabość.
Czuję już oddech końca wakacji na plecach i znowu zaczynam się stresować tym, że jestem w czarnej d…. z moimi założeniami.
A plany są konkretne:
– zaplanować małe “lajwy” z chemii dla klasy 7 SP, 2 i 3 gim, no i z zgodnie z waszymi wieloma prośbami zajmę się też 1 klasą szkoły ponadgimnazjalnej. Wszystko to będzie (jak się da oczywiście) odbywało się zgodnie z wcześniej ogłoszonym harmonogramem
– spróbować przerzucić “lajwy” w całości na YT
– utworzyć nowy kanał na YT w którym będzie miejsce na wszystko, co nie związne z chemią
– popracować nad udoskonaleniem i uatrakcyjnieniem videotransmisji
– rozbudować moją stronę www o ćwiczenia podsumowujące dane tematy i interaktywne testy, mapy myśli, otwarte i współtworzone przez was internetowe “tablice korkowe”
– pobudzić do samopomocy grupę na FB, bo wiem, że w Was jest wielka siła
– stworzyć serię o ciekawostkach ze świata chemii
– stworzyć serię poradników dla nauczycieli, jak samemu ralizować to co robię . Wierzę, że wielu nauczycielom przydałyby się ich własne lekcje w formie video by pomóc zrozumieć materiał swoim uczniom
– może ruszyć z jakimiś konkursami
– postarać się o partnera technologicznego, który doceni to co robię i pomoże mi w tym, żeby to było najwyższej jakości

To taki plan na rok szkolny 2017/2018. Plan jest mega ambitny i w tym wszystkim muszę znaleźć czas na bycie normalnym “biurkowym” nauczycielem, połączyć to z moimi działaniami pozaszkolnymi, no i oczywiście nie zapomnieć, że przede wszystkim jestem ojcem i mężem. Dlatego daję sobie swobodę na porażki, potknięcie i wycofywanie lub odkladanie w czasie części z tych założeń.

Liczę, że z Twoją pomocą uda mi się być najlepszym internetowym nauczycielem w Polsce. Kimś kto pokaże, że polska szkoła jest spoko, że jest wielu niesamowitych nauczycieli (sam ich poznałem) i że warto uczyć się z pasją a nie za karę, bo tylko wtedy efekty mogą zaskoczyć wszystkich, łącznie z Tobą.

A Ty na który z powyższych punktów czekasz najbardziej? A może chciałbyś dodać coś od siebie?

P.S. Krzysztof Gonciarz to gość na którego lekcje chodziłbym codziennie, a dzwonki przerywające zajęcia by mnie tylko wnerwiały.